a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna.

Image Alt

O mnie

j

Życiorys

   Urodzony w 1976 roku w Rzeszowie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. W latach 1997 – 2002 studia w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom w 2002 roku w Pracowni Malarstwa prof. Ireny Popiołek – Rodzińskiej oraz w Pracowni Grafiki prof. Andrzeja Pietscha. W latach 2003 – 2004 pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego w Instytucie Sztuk Pięknych w Zakładzie Grafiki na stanowisku starszy referent inżynieryjno – techniczny. Następnie w latach 2004 – 2006 asystent w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku w Instytucie Plastyki w Pracowni Druku Wklęsłego. Od roku 2006 asystent w Zakładzie Grafiki Warsztatowej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Asystent w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Włodzimierza Kotkowskiego. W 2012 roku doktorat na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie adiunkt w Pracowni Druku Wypukłego prof. Krzysztofa Skórczewskiego. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem. Autor opracowań graficznych książek i tomów poetyckich. Członek stowarzyszenia literacko – artystycznego „Fraza”. Członek stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

 

Wystawy i osiągnięcia

Nagrody:

2018 – Wyróżnienie Honorowe Instytutu Pamięci Narodowej w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku”, BWA Rzeszów.

2011 – Nagroda Dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu w postaci organizacji wystawy indywidualnej w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku”, BWA Rzeszów.

2011 – Wyróżnienie regulaminowe, II Gdyński Przegląd Grafiki „Sport w grafice” GDYNIA.

2006 – Kwalifikacja grafiki do bibliofilskiego wydania Pisma Świętego, Poznań.

2004 – Nagroda Wojewody Podkarpackiego w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku”, BWA Rzeszów.

2003 – Pierwsze miejsce w konkursie „Grafika Kwartału”, BWA Rzeszów.

2002 – Stypendium Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie.

2001 – Wyróżnienie honorowe, Pierwszy Regionalny Przegląd Małych Form Plastycznych, Przeworsk.